هر آنچه لازم است درمورد سیگار الکترونیکی IQOS بدانید!

ادغام توتون و تکنولوژی در سیگار الکترونیکی IQOS

اگرچه ایده گرمایش توتون (به جای سوزاندن آن) بیش از دو دهه مطرح شده است، اما پس از سالها تحقیق و توسعه نهایتا محصولی ایجاد شده است که تا به اینجا برای مصرف کنندگان رضایت بخش بوده است.درحال حاظر حدودا 5.9 میلیون نفر از مصرف کنندگان دخانیات در سراسر جهان، رویه مصرف خود را از سیگار معمولی به این سیگار الکترونیکی IQOS تغییر داده اند.
درون قلب IQOS سیستم پیچیده الکترونیکی برای گرم کردن توتون فیلتر های مخصوص این سیگار الکترونیکی وجود دارد. سیگار IQOS فقط تا حدی توتون را گرم می کند که نیکوتین های موجود در آن آزاد شوند بدون اینکه توتون سوزانده شود.
اما نکته کلیدی همینجاست: در سیگار های معمولی، توتون در دمای بالای 600 درجه سانتی گراد سوزانده می شود که دود حاصله علاوه بر نیکوتین حاوی مقداری زیادی از مواد شیمیایی مضر برای سلامتی است.اما سیگار الکترونیکی IQOS توتون را در دمای بسیار پایینتری یعنی 350 درجه سانتی گراد بدون سوزاندن ، خاکستر و… گرم می کند. با حرارت پایین تر می تونید طعم واقعی توتون رابچشید.از آنجا که تنباکو گرم شده و سوزانده نمی شود، میزان مواد شیمیایی مضر نسبت به سیگار معمولی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.نهایتا بخاری حاوی نیکوتین از این سیگار الکترونیکی خارج می شود، این دقیقا همان چیزی است که IQOS را برای سیگاری ها جذاب می کند.IQOS چگونه کار می کند؟

IQOS یک سیگار الکترونیکی با تکنولوژی سیستم گرمایش توتون است که درحال حاضر دو نسخه از آن در بازار موجود است.نسخه اول دارای سه جزء اصلی ” گرم کنند توتون (به نام HEETS یا HeatSticks) ، نگه دارنده IQOS و یک شارژر است.اما نسخه دوم محصول یک پارچه ای از نگه دارنده ، شارژر و باتری است و همانند یک پاوربانک اجازه استفاده چند باره از IQOS را می دهد بدون اینکه نیاز به شارژ مجدد باتری وجود داشته باشد.هر دو نسخه عملکرد مشابهی دارند:به عنوان مصرف کنند یک فیلتر مخصوص از سیگار را وارد IQOS کنید و دکمه روی این سیگار الکترونیکی را نگه دارید تا روشن شود.سپس میتوانید از طعم واقعی توتون گرم شده لذت ببرید! پس از آنکه سیگار کشیدن به اتمام رسید می توانید فیلتر را از IQOS خارج کنید و آن را در سطل زباله بیندازید.بعد از تمام شدن شارژ باتری شما می توانید نگه دارنده سیگار الکترونیکی خود را با استفاده از شارژر مجدد شارژ کنید.