در این پست یکی از مطالب با ارزش سایت وب اکسو براتون شرح می دهم . بعضی از دوستان شاید فکر کنند تنها راه کسب درآمد از سایت های محتوا محور فقط گذاشتن تبلیغات بنری است درصورتی که اینطور نیست و روش های درآمدی زیادی از سایت های محتوایی وجود دارد که در این پست شما را با روش های مختلف آن اشنها می کنم ، ما من همراه باشید تا پی به راز های کسب درآمد سایت های محتوا محور ببریم.

روش های کسب درآمد برای سایت های محتوایی

در این عنوان روش های کسب درآمد از سایت های محتوایی را مطرح می کنم .قبل از آن بدانید که سایت های محتوایی که بازدید آن ها هم بالا است درآمد های بسیار بالایی دارند.

این موضوع را در نظر داشته باشید که درامد سایت های محتوایی بسیار وابسته به بازدید آن است به طوری که شما به نسبت بازدید کننده ای که دارید درآمد خواهید داشت. می توانید در بخش آموزش بازاریابی اینترنتی سایت وب اکسو اطلاعات زیادی به دست بیاورید.

پس خبر خوشحال کننده این است که شما در صورتی که بازدید به نسبت کمی هم داشته باشید و تقریبا شروع کارتان باشد هم می توانید به همان نسبت درآمد داشته باشید و این را هم درنظر داشته باشید که جذب بازدید برای سایت های محتوایی اگر بازاریابی محتوایی را خوب بلد باشید جذب بازدید از گوگل کار ساده ای است در نتیجه سایت های محتوایی بستر خوبی برای کسب درآمد دارند.
1 عضویت ویژه

جهت مشاهده عکس ها عضو سایت شوید. برای عضویت در سایت اینجا کلیک کنید.
عضویت ویژه به این صورت است که کاربر برای برخی از محتواهای متنی یا ویدیویی و یا صوتی باید عضو سایت باشد و ماهانه مبلغی را پرداخت کند.
عضویت ویژه مناسب سایت هایی هست که مطالب علمی یا آموزشی و یا هر مطلب باارزشی دارند است . شما می توانید از علمی که دارید استفاده کنید و چنین سایتی را راه اندازی کنید .
به جرئت می توان گفت اگر مطالب شما ارزشمند باشد و مسائل بازاریابی اینترنتی را به خوبی پیاده کنید درآمد فوق العاده خوبی از این راه به دست خواهید آورد.
روش پیاده سازی آن در وردپرس بسیار ساده با یک افزونه قابل راه اندازی هست و نیاز به هزینه اضافه ندارد.
یکی از استراتژی های این نوع کسب درآمد آن است که محتوا های رایگان شما بیشتر از محتوا های عضویت ویژه شما باشد و کاربران با محتوا های رایگان وارد سایتتان شوند و برای محتوا های پولی عضویت ویژه خریداری کنند.
یکی از استراتژی های این دسته از کسب درآمد آن است که وقتی کاربر در حال مطالعه محتوایی رایگان است در آخر و یا در سایدبار پیشنهاد یک محتوای پولی مرتبط را به کاربر دهید تا کاربر با عضویت ویژه شما اشنا شود و اقدام به خرید کند.
یکی از سایت هایی که شاگرده بنده تاسیس کرد در زمینه کاری خودش در گوگل جا افتاد و بعد از چند ماه بالای ده هزار نفر در ماه عضویت ویژه را تهیه می کنند که حق عضویت این سایت 10 هزار تومان است که بالای 100 میلیون درآمد این سایت از بخش عضویت ویژه دارد و هر چقدر زمان بگذرد و افراد بیشتری با سایت آشنا شوند درآمد این سایت بالا تر می رود و اگر هم قیمت عضویت را بالا ببرد درآمد تغییر قابل توجه ای می کند.
2 تبلیغات کلیکی

بهترین روش کسب درآمد در حال حاضر درج تبلیغات کلیکی در کسب و کار اینترنتی است . در این روش شما می توانید از ابتدا که سایتتان را راه اندازی کردید این تبلیغات درج کنید و با همان بازدید کمی که دارید مبلغ کمی را دربیاورید و با افزایش بازدید سایتتان ، درآمد تبلیغات کلیکی افزایش پیدا می کند.
امروزه بسیاری از سایت های پر بازدید ایرانی به این سمت رفتند و شرکت های معروف و معتبری در این زمینه فعالیت می کنند که بهترین آن ها در حال حاضر “صبا ویژن” و “کلیک یاب” است که برای سایت های محتوا محور درآمد خوبی دارد.
در این روش به ازای هر یک کلیکی که روی تبلیغات بنری می شود به حساب شما مبلغی محاسبه می شود. مثلا اگر هر کلیک 100 تومان حساب کنیم و روزانه 2 هزار نفر روی تبلیغات کلیکی شما کلیک کنند شما روزی 200 هزار تومان درآمد خواهید داشت و به همین نسبت اگر روزانه بازدید کمتری داشته باشید میزان کلیک شما کمتر می شود و اگر بازدید بیشتری داشته باشید میزان کلیک شما بیشتر می شود. بنابراین بسیار وابسته به تعداد بازدید شما است.
3 تبلیغات کلیکی محتوایی

تبلیغات کلیکی محتوایی هم مانند تبلیغات کلیکی است با این تفاوت که این تبلیغات در محتواهای شما به صورت مربوط درج می شود.
مثلا مانند پیشنهاد خوادن یک مقاله دیگر . نرخ کلیک روی این تبلیغات معمولا بالا تر از تبلیغات کلیکی معمولی است و از این بابت درآمد هم می تواند از تبلیغات کلیکی بالاتر باشد. یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارد سایت “کانگورو” است.
4 رپورتاژ آگهی

جهت مشاهده عکس ها عضو سایت شوید. برای عضویت در سایت اینجا کلیک کنید.
ریپورتاژ آگهی محتوایی است که به صورت تبلیغاتی در سایت درج می شود و هدف از آن معمولا کمک به سئو سایت است و طرفداران زیادی دارد. شما اگر سایتتان بازدید خوبی داشته باشد می توانید به فروش ریپورتاژ آگهی مشغول شوید و از این راه کسب درآمد کنید.
متن ریپورتاژ آگهی توسط سفارش دهنده نوشته می شود و یک متن کامل را به شما می دهند و شما فقط کافی هست در سایت قرار دهید و مبلغ را دریافت کنید. یادتان باشد که این نوع آگهی معمولا دائمی است و باید از سایتتان پاک نشود.
سایت های معروف معمولا هفته ای چندین ریپورتاژ دریافت می کنند و سایت های معمولی هم می تواند در این زمینه هفته ای چند تا ریپورتاژ دریافت کنند. قیمت ریپورتاژ بین 100 هزارتومان تا 4 میلیون تومان برای انواع سایت ها قیمت گذاری می شود.
5 محتوای اسپانسری

محتوای اسپانسری روش خوبی برای درآمد است و شما با توجه به محتوای سایتتان که در گوگل در یک کلمه خاص بالا است ممکن هست یک نفر که سایت و شرکتش هم راستا با آن محتوای شما است حاضر هست برای فقط آن یک محتوایی که در گوگل بالا است مبلغ های بالایی را پرداخت کند تا سایت و یا شرکتش در آن محتوا معرفی شود.
این نوع تبلیغات بازدیدکننده را اذیت نمی کند و تبلیغات خوبی به شمار می آید.به طور مثال سایتی که در زمینه مسافرت به کیش در کلمات خاص در صفحه ی اول قرار دارد شرکت های آژانس مسافرتی قطعا با آن ها همکاری می کنند و در محتوا ها و یا بنر هایی مربوط به آن محتوا پیدا خواهید کرد .
این نوع تبلیغات معمولا چون ارزشمند است قیمت های بالایی برای آن در نظر گرفته می شود و از نظر مشتری هم بسیار سودمند و هدفمند است.
پیشنهاد می کنم مقاله بازاریابی محتوا را هم مطالعه کنید.
6 همکاری در فروش


جهت مشاهده عکس ها عضو سایت شوید. برای عضویت در سایت اینجا کلیک کنید.

این نوع کسب درآمد هم سود های بسیار بالایی برای سایت های محتوا محور دارد چون می تواند به صورت هدفمند در راستای محتوا های شما باشد و فروش بسیار بالا رود.
همکاری در فروش اجناس فیزیکی و اجناس غیر فیزیکی می شود. مثلا اجناس غیر فیزیکی می تواند آموزش باشد که مرتبط با موضوع سایت یا موضوع یک محتوای شما است.
شما با فروش هر یک محصول دانلودی یا فیزیکی ، پورسانت مدنظر را دریافت می کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که این کسب درآمد برای همه ی موضوعات صدق می کند و نمی توان گفت یک موضوعی وجود دارد که محصول یا خدماتی برای همکاری در فروش وجود ندارد.

وقتی یک مقاله از سایتتان که پر بازدید است در صفحه اول گوگل بیاید شما می توانید هم از روش محتوای اسپانسری و یا از روش همکاری در فروش برای کسب درآمد استفاده کنید. سایت های تولید محتوا این فرصت را دارند هر کدوم از محتواها که در گوگل رتبه پیدا کرد از این دو طریق کسب درآمد کنند حالا فرض کنید ماهانه چندین محتوا تولید می کنید و از چندین محتوا شانس این دو روش کسب درآمد را خواهید داشت.


ادامه را در سایت وب اکسو مشاهده کنید: روش های کسب درآمد