alt


نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: آموزش نحوه ایجاد ، مدیریت و کار با ایمیل در cPanel

 1. #1


  نوشته ها
  186
  پسندیده
  0
  مورد پسند : 12 بار در 12 پست

  آموزش نحوه ایجاد ، مدیریت و کار با ایمیل در cPanel

  Mail

  Email Accounts:
  با کلیک روی این آیکن وارد صفحه ای می شوید که در آن می توانید حساب های ایمیل وابسته به domain خود را مدیریت کنید.
  در این صفحه بوسیله کادر Add a New Email Account شما می توانید یک ایمیل جدید برای دومین خود ایجاد نمائید.

  همچنین بوسیله کادر بالا شما می توانید در قسمت Mailbox quota فضای اختصاص یافته به این ایمیل را تعییین کنید. کادر دیگری که در این صفحه مشاهده می شود Current Accounts (حساب های جاری) میباشد که در آن شما لیست ایمیل های دومین خود را مشاهده نموده و بوسیله آیکن های ذیل می توانید آن ها را مدیریت کنید.

  Delete : این آیکن جهت حذف یک حساب ایمیل بکار می رود. ودر صورت کلیک روی آن پیغامی جهت تائید حذف ظاهر می شود.
  Change Quota : با کلیک روی این آیکن پنجره ای باز می شود که در آن می توانید با وارد کردن مقدار مورد نظر و کلیک روی دکمه change فضای اختصاص یافته به ایمیل را در هاست خود تغییر دهید.
  Change Password : از این آیکن جهت تغییر کلمه عبور ایمیل مربوط استفاده می شود.
  Configure mail client : از این آیکن جهت تغییر پیکربندی سفارشی ایمیل استفاده می شود .
  Web Mail : بوسیله آیکن Web Mail شما می توانید با انتخاب یکی از سه نرم افزار موجود در cPanel خود به ایمیل دسترسی پیدا کنید و ایمیل های دریافتی را خوانده و یا ایمیل ارسال نمائید.


  Webmail :
  روش استفاده از این آیکن در Mail box مانند آیکن فوق الذکر می باشد .
  Box Trapper (تله جعبه) :
  این آیکن بوسیله اجبار همه افرادی که در لیست سفید شما نیستند با پاسخ به یک ایمیل تائید قبل از اینکه آنها بتوانند برای شما ایمیل بفرستند از صندوق پستی شما محافظت می کند .
  Spam Assassin (قاتل هرزنامه) :
  نامه هاي اسپم در بيشتر اوقات برای گیرنده ایجاد مزاحمت مي كند . اسپم ها در واقع ايميل هاي حاوي تبليغات تجاري و يا از اين قبيل موضوعات مي باشند . شما مي توانيد بوسیله CPanel بصورت اتوماتيك اين ايميل ها را شناسايي کرده و آنها را از بين ببريد. برای مدیریت روی این بخش می توانید پس از ورود به آن با کلیک روی Enable Spam Assassin این بخش را فعال نمائید و برای کنترل بیشتر از دکمه های زیر استفاده نمائید.

  [LIST][*]اگر مايليد اين سيستم را غير فعال كنيد روي دكمه Disable Spam Assassin كليك كنيد .[*]اگر مي خواهيد قاتل لسپم را پيكر بندي نمائيد روي دكمه Configure Spam Assassin كليك كنيد .[*]اگر می خواهید حذف اتوماتیک اسپم ها را غیرفعال نمائید روی Disable Auto-Delete Spam کلیک نمائید .[/LIST]

  Forwarders :
  بوسیله این آیکن شما می توانید یک کپی از ایمیل ها را از یک حساب به حساب دیگر بفرستید و شامل دو بخش زیر می باشد
  Email Account Forwarders .1 :
  در این قسمت شما می توانید یک کپی از ایمیل های دریافتی یکی از حساب های خود را به حساب دیگر هاست خود ارجاع دهید . برای این باید روی دکمه Add Forwarder کلیک نمائید . با کلیک روی این دکمه در صفحه ای که ظاهر می شود در قسمت Address to Forward آدرس ایمیل گیرنده اصلی را وارد می کنید و در قسمت Forward to email address آدرس ایمیل گیرنده ثانویه را وارد کنید .

  2.
  Email Domain Forwarders :
  بوسیله این قسمت می توانید یک کپی از ایمیل های حساب domain خود را به حساب پیش فرض domain دیگر ارسال نمائید . جهت این کار باید روی Add Domain Forwarder کلیک کرده و فرم مربوط را پر کنید .

  Auto Responders (جواب گوی خودکار) :

  شما مي توانيد بوسيله جوابگوي اتوماتيك ( autoresponses ) در مواقعي كه مشغول كارهاي ديگري هستيد بصورت اتوماتيك به ايميل ها پاسخ دهيد و يا مي توانيد از اين سيستم براي ارسال جوابهاي اوليه استفاده كنيد . يكي از مزاياي اين سيستم اين است كه فرستنده از رسيدن ايميل خود به صندوق پستي شما مطمئن مي شود.
  برای اضافه کردن یک جواب گوی خودکار بر روی دکمه Add Auto-responder کلیک نمائید سپس صفحه زیر ظاهر می شود

  [LIST][*]از منوي كشويي كاراكترهايي را كه مي خواهيد پاسخ اتوماتيك شما ظاهر شوند را از آنجا انتخاب كنيد.[*]در قسمت Email آدرس ایمیلی که می خواهید مجهز به این سیستم شود وارد نمائید .[*]در جلوی From عنوان خود را که برای گیرنده به عنوان فرستنده درج می شود وارد نمائید .[*]در جلوی Subject موضوع نامه را وارد نمائید . همچنین متن نامه را در قسمت Body میتوانید درج نمائید .[*]اگر مي خواهيد پاسخ شما بصورت HTML باشد خانه مقابل HTML Massage را انتخاب كنيد.[*]بر روي دكمه Create/Modify كليك كنيد.[*]اگر عمليات با موفقيت انجام گرفته شده باشد پيغام زير براي شما نمايش داده خواهد شد :[/LIST]

  The auto-responder [EMAIL="info@mihanwebhosting.com"]info@mihanwebhosting.com[/EMAIL] was successfully created
  Default Address (آدرس پیش فرض) :
  ايميل آدرس پيش فرض در واقع تمام ايميلهايي كه به آدرس نا صحيح بر روي سايت شما فرستاده مي شود ( تحت نام دامنه شما ) را در بر مي گيرد و از بازگشت آنها جلوگيري كرده و امكان دسترسي شما به اين ايميل ها را مي دهد به عبارتي اگر ايميلي به آدرسي ارسال شود كه آن آدرس ر روي سايت شما موجود نيست ( آن اكانت را ايجاد نكرده ايد ) آن ايميل در اين صندوق پستي قرار مي گيرد.

  [LIST][*]بر روي Set Default Address كليك كنيد .[*] نام جديدي را كه مي خواهيد براي آدرس پيش فرض خود اختصاص دهيد را وارد كنيد.[*]بر روی change کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شوند .[*]اگر عملیات بخوبی انجام گرفته باشد پیغام زیر برای شما نمایش می یابد .[/LIST]
  All unrouted e-mail for cpdocs.com is now going to [EMAIL="name@domain.com"]name@domain.com[/EMAIL]
  اگر مي خواهيد ايميلهاي ارسال شده به آدرسهاي اشتباهي تحت دامنه شما برگشت بخورند نام آدرس پيش فرق را :Fail: و اگر مي خواهيد آنها نا پديد شوند نام آدرس پيش فرض را :blackhole: وارد نمائيد.
  Mailing Lists (لیست ایمیل ها) :
  Cpanel اين امكان را به شما مي دهد تا بتوانيد بصورت يك جا به گروه بزرگي از كاربران ايميل ارسال كنيد . mailing list در واقع ليست افرادي است كه شما مي خواهيد بصورت يك جا براي همه آنها ايميل ارسال كنيد . Cpanel امكان مديريت اين ليست را بصورت آسان برای شما فراهم نموده است.
  برای ایجاد یک لیست ایمیل روی آیکن Mailing Lists کلیک کرده سپس در صفحه جدید در کادر Create a Mailing List

  [LIST=1][*]نام لیست را در کادر List Name وارد نمائید.[*]کلمه عبور لیست را در کادر Password وارد نموده و لازم است کلمه عبور را دوباره وارد کنید .[*]دامنه مورد نظر خود را بوسیله کادر Domain انتخاب کنید .[*]در انتها روی دکمه Add Mailing List کلیک نمائید .[/LIST]
  در صورت موفقیت پیغام زیر برای شما نمایش خواهد یافت :
  Mailing List Created

  The mailing list name_of_list on domain.com with password pass_word was successfully created.

  Hit enter to notify name_of_list_domain.com owner...

  Updated List name_of_list domain.com
  در قسمت Current list فهرست لیست ها مشاهده می شود و در صورت نیاز به ویرایش آنها روی دکمه Edit کلیک نمائید .
  User Level Filtering :
  در این قسمت شما می توانید فیلترهای حساب ایمیل خاصی را مدیریت کنید . این فیلترها بعد از فیلتر حساب اصلی اعمال می شوند . برای این کار :

  [LIST=1][*]بر روی لینک Manage Filters ایمیل مورد نظر کلیک نمائید .[*]در صفحه ای که نمایان می شود در قسمت Current Filters فهرست فیلترهای اعمال شده مشاهده می شود و برای اینکه فیلتر جدیدی اعمال کنید روی دکمه Create a new filter کلیک نمائید .[*]در کادر Filter Name باید نامی برای فیلتر تعیین کنید .[*]قسمتی از ایمیل ها را که می خواهید جهت مشاهده فیلتر شوند در کادر Rules انتخاب می کنید (به طور مثال Subject ) ، همچنین چگونگی ویژه سازی ایمیل ها را از منوی کشوئی دوم انتخاب نمائید[*][*]کلماتی را که می خواهید در فیلتر نامه ها به کار رود در قسمت خالی وارد نمائید .[*]عملی را که می خواهید روی نامه فیلتر شده اعمال شود در کادر Actions انتخاب نمائید .[*][*]در انتها روی دکمه Activate کلیک کنید . در صورت موفقیت پیغام The filter has been updated نمایش می یابد .[/LIST]
  Account Level Filtering :
  در این قسمت شما می توانید فیلترهای حساب اصلی را مدیریت نمائید . مراحل مختلف عملیات این قسمت همانند آیکن بالا می باشد .
  Email Delivery Route (مسیر تحویل ایمیل) :
  این ویژگی به شما چگونگی شیوه عمل یک سرور را با یک ایمیل هنگامی که به یک آدرس خاص فرستاده می شود ، نمایش می دهد.
  اگر شما آدرسی را وارد نمائید که بر روی سرور دیگری وجود دارد ، نشان داده می شود که چطور سرور میل برای فرستادن میل به آن آدرس تلاش خواهد کرد .
  برای اینکار همانند تصویر بالا آدرس ایمیل مورد نظر را وارد نموده و دکمه Show Route را فشار دهید . در صفحه ای که ظاهر می شود شما مسیر تحویل آدرس ایمیلی را که وارد نموده اید مشاهده می کنید .
  Import Addresses/Forwarders (وارد کردن آدرس ها و فرستنده ها) :
  این ویژگی به شما اجازه می دهد 2 نوع از فایل ها را برای وارد کردن چندین آدرس ایمیل یا ایجاد ایمیل فرستنده برای حساب خود استفاده نمائید . شما می توانید از فایل های صفحه گسترده اکسل یا فایل های CSV برای وارد کردن اطلاعات استفاده نمائید .

  در کادر Step 1 شما انتخاب می کنید که چه اطلاعاتی می خواهید وارد نمائید .


  در کادر Step 2 شما فایل حاوی اطلاعات ایمیل ها را وارد می کنید
  سپس روی دکمه Next در پائین صفحه کلیک نمائید .
  نکته : برای آشنایی با ویژگی های فایل حاوی اطلاعات ایمیل ها می توانید روی لینک Need help setting up a CSV or Excel file for importing دربالای همین صفحه کلیک نمائید .


  Email Authentication (تصدیق ایمیل) :
  تصدیق کننده ایمیل تلاشی است برای مجهز کردن پیام های سیستم نقل و انتقال پیام با اطلاعات قابل تائید کافی که گیرندگان به صورت خودکار بتوانند نوع هر پیام دریافتی را تشخیص دهند . این قابلیت برای مبارزه با اسپم ها کمک می کند .هردو روش زیر برای جلوگیری از ورود و خروچ ایمیل های جعلی به سرور شما به کار می آیند . مزیت بزرگ بکار بردن این روشها جلوگیری از ایمیل هایی است که به نظر می آید از دامنه شما آمده اند . این روشها باید مقدار هرزنامه ها یا ایمیل های دریافتی نا خواسته را وقتی هکرها چندتا از ایمیل های شما را هک می کنند کاهش دهد .
  DomainKeys : این سیستم تصدیق کننده ، اصل بودن ایمیلی دریافتی را از آدرس فرستنده تحقیق می کند . این ابزار در برابر هکرهایی که ایمیل هایی با آدرس جعلی می فرستند مفید می باشد .
  SPF : ماشین هایی را که تصدیق کننده هستند برای فرستادن ایمیل از دامنه شما مشخص می کند . یعنی ایمیل هایی که دقیقا از سرور شما فرستاده شده باشند به عنوان یک ایمیل ایجاد شده از دامنه شما ظاهر می شوند ، وقتی که سوابق SPF چک شده باشد .
  برای فعال یا غیر فعال کردن قابلیت های بالا می توانید از دکمه های Enable یا Disable استفاده نمائید .

  MX Entry :
  در اين قسمت مي توانيد نام دامنه اي كه ايميل هاي شما به آن تحوايل داده شده است را تغيير دهيد و پس از آن ايميل آدرس شما تحت دامنه مورد نظر شما خواهد بود. برای اینکار پس از ورود به MX Entry ، در پائین صفحه در قسمت Current MX Entries ، ام ایکس های جاری شما دیده می شود .
  برای تقییر یک MX آنرا از منوی کشویی قسمت Change MX Entry انتخاب کرده و نام جدید را در کادر To وارد نمائید. و در انتها دکمه Change را بفشارید .
  در صورت تائید پیغام زیر نمایش خواهد یافت
  MX Entry Saved
  تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست mailbox1.jpg   add-new-email.jpg   add-new-email.jpg   current-accounts.jpg   web-mail-2.jpg  

  spam-assassin.jpg   email-account-forwarders.jpg   auto-responder.jpg   add-aouto-responder.jpg   create-mailing-list.jpg  

  user-account-filter.jpg   rules.jpg   actions.jpg   email-delivery-route.jpg   email-delivery-route2.jpg  

  import-addresses.jpg   import-addresses2.jpg   import-addresses3.jpg   current-mxentries.jpg   mx-entry.jpg  


کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •