1- ابتدا وارد پنل نمایندگی خود شوید.

2- بر روی آیکون زیر که در پنل نمایندگی خود مشاهده میکنید کلیک کنید.

manageback.png3- پس از کلیک بر روی آیکون فوق با صفحه ایی مواجه میشوید که شامل دو بخش است.

4- بخش اول که همانند تصویر زیر است مربوط به بک آپ گیری میباشد.


5- به ترتیب از چپ به راست:

گام اول (Step 1): شما میتوانید تعیین کنید که از برخی یا از تمام یوزرهای هاستینگ بک آپ گیری شود. در صورتی که گزینه اول All Users انتخاب شود بک آپ گیری از تمام یوزرها انجام میشود و در صورتی که گزینه سوم Selected Users انتخاب شود شما میتوانید با تیک زد مربع سمت راست نام هز یوزر به انتخاب خود مشخص کنید تا از یوزرهای مشخص شده بک آپ گیری انجام شود.

گام دوم (Step 2): به شما اجازه تعیین زمان بک آپ گیری را میدهد. در صورتی که تیک گزینه اول Now انتخاب شود بک آپ گیری در همان زمان انجام میشود و در صورتی که گزینه دوم Cron Schedule انتخاب شود؛ شما میتوانید تعیین کنید تا در یک یا چند زمان مورد نظر بک آپ گیری انجام شود. با استفاده از کادرهای دقیقه؛ساعت و ... شما میتوانید زمان دلخواه خود را تعریف نمایید به عنوان مثال برای بک آپ گیری خودکار روزانه کافیست تا کادر دقیقه و ساعت را تنظیم نمایید؛ دیگر کادرها را تغییر ندهید.

کادرها به ترتیب از بالا به پایین:

Minute: تنظیم دقیقه از 0 تا 59
Hour: تنظیم ساعت از 0 تا 23 (به وقت ایران در سرورها تعریف شده است)
Day of Month: تنظیم یک روز از ماه
Month: تنظیم ماه
Day of Week: تنظیم یک روز از هفته

توجه: علامت * به معنی بدون وقفه میباشد که به عنوان مثال: در صورتی که در کادر آخر قرار گیرد به معنی تمام روزهای هفته می باشد.

گام سوم (Step 3): به شما امکان تعیین محل ذخیره سازی فایل های بک آپ را میدهد. در صورتی که گزینه اول Local انتخاب شده باشد فایل های بک آپ در مسیر تعریف شده بر روی فضای میزبانی شما ذخیره میشود و در صورتی که قصد ذخیره فایل های بک اپ بر روی سرور مجزا را داشته باشید میتوانید با انتخاب گزینه دوم Ftp و وارد نمودن اطلاعات در کادرهای مربوطه تعیین نمایید تا فایل های بک آپ پس از بک آپ گیری به سرور مورد نظر ارسال و ذخیره گردد.

بخش Ftp اطلاعات مورد نیاز کادرها به ترتیب از بالا به پایین:

IP: آی پی سرور مورد نظر
Username: یوزرنیم Ftp سرور مورد نظر
Password: پسوورد (رمز) سرور مورد نظر
Remote Path: آدرس محل ذخیره سازی فایل های بک آپ در سرور مورد نظر (به عنوان مثال: home/public_html/poshe mored nazar/)
Port: پورت سرور مورد نظر

6- بر روی Submit کلیک نمایید.

7- بخش دوم که همانند تصویر زیر قابل مشاهده می باشد مربوط به ریستور کردن بک آپ است.


8- به ترتیب از چپ به راست:

گام اول (Step 1): به شما امکان تعیین مکان فایل بک آپ مورد نظر که قصد ریستور کردن آن را دارید میدهد. در صورتی که فایل بک آپ مورد نظر شما بر روی فضای میزبانی شما و در پوشه user_backups در قسمت File Manager قرار دارد، گزینه اول Local را انتخاب نمایید تا بتوانید فایل بک آپ مورد نظر خود را در گام سوم انتخاب نمایید و در صورتی که فایل بک آپ شما بر روی یک سرور دیگر قرار دارد گزینه دوم Ftp را انتخاب نمایید و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و سپس بر روی دکمه Update Files کلیک نمایید تا اطلاعت وارد شده ثبت شود.

بخش Ftp اطلاعات مورد نیاز کادرها به ترتیب از بالا به پایین:

IP: آی پی سرور مورد نظر
Username: یوزرنیم Ftp سرور مورد نظر
Password: پسوورد (رمز) سرور مورد نظر
Remote Path: آدرس محل ذخیره سازی فایل های بک آپ در سرور مورد نظر (به عنوان مثال: home/public_html/poshe mored nazar/)
Port: پورت سرور مورد نظر

گام دوم (Step 2): در صورتی که دارای آی پی اختصاصی میباشید با انتخاب گزینه دوم Use the Ip from the list میتوانید با استفاده از این گام مشخص نمایید , در صورتی که دارای آی پی اختصاصی نمیباشید گزینه اول Use the IP stored in the backup را انتخاب نمایید.

گام سوم (Step 3): در صورتی که در گام اول گزینه اول Local انتخاب شده باشد در این گام شما میتوانید فایل های بک آپ که در پوشه user_backups قرار دارد را مشاهده نمایید و فایل بک آپ مورد نظر خود را جهت ریستور کردن انتخاب نمایید.

9- بر روی Submit کلیک نمایید.